پاورپوینت کاربرد منگنز در صنایع
no-img
هلپکده

پاورپوینت کاربرد منگنز در صنایع


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PPT
پاورپوینت کاربرد منگنز در صنایع
POWERPOINT
۲۸ دی, ۱۳۹۵
۲ مگابایت
30 اسلاید
۳,۵۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف
۳,۵۰۰ تومان – خرید

پاورپوینت کاربرد منگنز در صنایع


با خرید این محصول 350 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 350 تومان تخفیف می باشد.

دانلود پاورپوینت کاربرد منگنز در صنایع

منگنز یکی از مهمترین فلزات برای فروآلیاژها بحساب می آید. منگنز نه تنها برای ساخت فولادهای با منگنز بالا ضروری می باشد بلکه اغلب یک فلز بدون جانشین و لازمه برای ساختن تمام فولادهای کربن دار است. برای تولید هر تن فولاد مقدار ۱۳ تا ۲۰ پوند منگنز نیاز می باشد. حدود ۹۵ درصد منگنز تولید شده در صنعت متالوژی بکار می رود و مقدار کمی از آن برای ساخت دیگر آلیاژها مانند بعضی از برنزها استفاده می گردد.

مهمترین و اصلی ترین هدف کاربرد منگنز در ساخت فولاد، اکسیژن و گوگرد زدائی از آن می باشد زیرا منگنز همانند یک فیلتر عمل می کند به طوریکه محصول نهائی بصورت فلز بی عیب و سالم بدست می آید. ترکیبات شیمیایی متفاوت منگنز در کودها، خوراکی­ ها، صنایع شیشه، رنگ ها، لعاب ها، رنگ جلا و محصولات شیمیایی و طبی گوناگون به کار می رود. استفاده از منگنز به زمانهای بسیار قدیم باز میگردد. قدیمی ترین شاهد تاریخی در استفاده از منگنز به صنعت شیشه سازی باستان باز می گردد.

پاورپوینت کاربرد منگنز در صنایع کاربرد منگنز پاورپوینت کاربرد منگنز در صنایع D9 BE D8 A7 D9 88 D8 B1 D9 BE D9 88 DB 8C D9 86 D8 AA DA A9 D8 A7 D8 B1 D8 A8 D8 B1 D8 AF D9 85 D9 86 DA AF D9 86 D8 B2 D8 AF D8 B1 D8 B5 D9 86 D8 A7 DB 8C D8 B9

بیشترین کاربرد منگنز در تولید فولاد است. منگنز اساساً برای کنترل ناخالصی های اکسیژن و سولفور در تولید فولاد به کار می رود و از اهم کاربردهای آن سولفورزدایی و اکسیدزدایی است. همچنین باعث افزایش پایداری و سختی فولاد می شود.  فولادهای منگنز حدود ۱۰ تا ۱۴ درصد منگنز دارند و فولاد هادفیلد نامیده می شوند. این گونه فولادها به مقدار ناچیز تولید می­ شوند. منگنز در پوشش ­های مقاوم مانند ریل های راه آهن و تجهیزات معدنی و تخریبی به کار می رود.

نمونه ای از “پاورپوینت کاربرد منگنز در صنایع” را می توانید رایگان دانلود کنید…

دانلود در ادامه…

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

کارشناس ارشد مهندسی معدن تخصص اصلی: طراحی معدن روباز با نرم افزارهای Datamine و NPV Scheduler

آرش کوچکی پیرکوهی 196 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code