پروژه کارشناسی معماری با موضوع طراحی مجتمع مسکونی
no-img
هلپکده

پروژه کارشناسی معماری با موضوع طراحی مجتمع مسکونی


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

ZIP
پروژه کارشناسی معماری با موضوع طراحی مجتمع مسکونی
POWERPOINT+WORD
۲۳ اسفند, ۱۳۹۵
19 مگابایت
91 صفحه
25 اسلاید
۲۵,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف
۲۵,۰۰۰ تومان – خرید

پروژه کارشناسی معماری با موضوع طراحی مجتمع مسکونی


با خرید این محصول 2500 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 2500 تومان تخفیف می باشد.

پروژه کارشناسی رشته معماری مهندسی تکنولوژی با طراحی موضوع مجتمع مسکونی

پروژه کارشناسی معماری با موضوع طراحی مجتمع مسکونی

چکیده پروژه کارشناسی معماری با موضوع طراحی مجتمع مسکونی :

در حالیکه امروزه در پروژه های انبوهسازی وبلند مرتبه سازی شاهد ارتقای کیفیت سازه ای و معماری هستیم، اما در مقابل برخی معیارهای مهم نظیر کیفیت محیط مسکونی مورد غفلت واقع شده است و همین موضوع موجب بروز مسائلی نظیر کمبود خدمات مورد نیاز، اشرافیت بناها به یکدیگر، کمبود نور، عدم تامین فضای باز لازم برای مقابله با حوادث طبیعی و غیر مترقبه،اغتشاش بصری و در نهایت تنزل کیفیت محیط مسکونی گردیده است.

مسکن مهم ترین تأمین کننده تمدن و خانه بهترین نگهداری فرهنگ اجتماعی جامعه است . مسکن یکی از فاکتورهای اساسی تعادل و پابرجایی اجتماع انسانی می باشد . مسکن حافظ کیان خانواده و روابط بین اعضای آن است . داشتن مسکن مناسب مانند سایر نیازهای بشری از حقوق اولیه انسان هاست.

فقدان مسکن و کیفیت نامناسب آن با افزایش میزان بزه کاری , طلاق و از هم گسیختگی های اجتماعی ارتباط مستقیم و تنگانگی دارد و به عنوان یک عامل بازدارنده در رشد و اعتدال اجتماعی , فرهنگی و روانی به شمار می رود.

فقدان مسکن و یا کیفیت نامناسب آن عامل مؤثری در پیدایش پدیده هایی چون اضطراب , افسردگی و اختلالات رفتاری به شمار می رود و سبب کاهش مقاومت روانی و جسمی فرد در مواجهه با مشکلات می گردد .

پروژه کارشناسی معماری با موضوع طراحی مجتمع مسکونی پروژه کارشناسی معماری با موضوع طراحی مجتمع مسکونی پروژه کارشناسی معماری با موضوع طراحی مجتمع مسکونی

بالابردن استانداردهای زندگی یکی از عمده ترین هدف ها در این پروژه  بوده و منبعث از آرمان های رشد اجتماعی است . تحقیقی که صورت خواهد گرفت تلاشی خواهد بود در احیای تفکر معماری انسانی ولی از آنجا که تعریف این تفکر از انسان تعریفی مادی و ناقص است در عمل کمتر نمونه ای از این معماری را می توان یافت که واقعاً بر اساس نیاز های همه جانبه انسان شکل گرفته باشد.

آنچه امروز به عنوان معماری جدید در ایران با آن مواجهیم معماری است که بدون داشتن ریشه در این مرز و بوم همراه با سلطه فرهنگی غرب به کشور ما وارد شده و به همه جا ریشه دوانده است.

بر اساس شواهد دیده شده که معماری بومی در وضعیت کنونی خود قادر به پاسخگوئی انسان در فضای زیستی نیست, شاید بهره گیری از تکنولوژی با رعایت احترام به محیط زیست راه حل مناسبی در طراحی مجتمع های زیستی باشد.

روش کار بدین گونه صورت پذیرفت که در ابتدا با توجه به مطالعات بر روی نمونه های موردی و درک نقاط قوت و ضعف آنها و بهره گیری از مطالعات میدانی مورد نظر و آنالیز کمی کیفی  و تطابق آن با شرایط اقلیمی و همچنین تحلیل سایت مد نظر طرح مناسبی را جهت بالابردن استانداردهای زندگی مجتمع زیستی ارائه دهم.

فهرست مطالب و فصل اول پروژه کارشناسی معماری با موضوع طراحی مجتمع مسکونی را می توانید بصورت رایگان دانلود کنید.

پاورپوینت ارائه و پوسترهای تهیه شده در این مجموعه گردآوری شده است که بعد از خرید لینک دانلود در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

تاریخ ارئه: بهار ۹۴

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )موضوعات :
,

درباره نویسنده

مدیر سایت 89 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code