هلپکده | پاورپوینت آمار و اطلاعات سرشماری نفوس و مسکن
no-img
هلپکده

پاورپوینت آمار و اطلاعات سرشماری نفوس و مسکن


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PPT
پاورپوینت آمار و اطلاعات سرشماری نفوس و مسکن
امتیاز 2.00 ( 1 رای )پاورپوینت آمار و اطلاعات سرشماری نفوس و مسکن">
POWERPOINT
۱۳۹۵-۰۷-۰۳
1 مگابایت
۰ تومان
دریافت کد تخفیف

پاورپوینت آمار و اطلاعات سرشماری نفوس و مسکن


سرشماری نفوس و  مسکن

پاورپوینت آمار و اطلاعات سرشماری نفوس و  مسکن

مقدمه

سرشماری عمومی نفوس و مسکن یکی از عمده‌ترین راه‌های شناخت کشورها برای برنامه‌ریزی، نظارت، کنترل و ارزیابی خدمات و فعالیت‌های ملی و منطقه‌ای می‌باشد. سابقه‌ی شمارش جمعیّت که اصطلاحاً سرشماری نفوس خوانده می‌شود از دیر باز مورد توجه کشورهای جهان بوده‌است و همواره دولت‌ها کوشیده‌اند ازاین طریق، تعداد جمعیّت کشور و برخی از ویژگی‌های عمده‌ی مربوط به آن‌را جمع‌آوری کنند .

امروزه در اغلب کشورها سرشماری‌های نفوس به فاصله ۵ یا ۱۰ سال یک‌بار به مرحله‌ی اجرا در می‌آید. در ایران سرشماری عمومی نفوس و مسکن که مطابق ماده‌‌ی‌قانون مرکز آمار ایران هر ۱۰ سال یک‌بار اجباری است، با فرمان رئیس جمهور اجرا می‌شود.

این سرشماری در سال‌های ۱۳۳۵، ۱۳۴۵، ۱۳۵۵، ۱۳۶۵ و ۱۳۷۵ شمسی مطابق روش‌های علمی و متناسب با زمان، انجام شده است. درعملیات سرشماری بتدریج از تکنیک‌ها و روش‌های علمی ویژه‌ای استفاده شده است و بسیاری از کارشناسان در این زمینه تجربیات گرانبهایی را کسب کرده‌اند.

شایان ذکر است قبل از اجرای سرشماری به روش نوین، در سال ۱۳۱۸ شمسی، سرشماری یک روزه در ۳۶ شهر کشور به عمل آمد، ولی این تلاش بنا به دلایلی ناتمام ماند.

پاورپوینت آمار و اطلاعات سرشماری نفوس و مسکن سرشماری نفوس ومسکن 75 تا 85 پاورپوینت آمار و اطلاعات سرشماری نفوس و مسکن D8 A2 D9 85 D8 A7 D8 B1 D9 88 D8 A7 D8 B7 D9 84 D8 A7 D8 B9 D8 A7 D8 AA D8 B3 D8 B1 D8 B4 D9 85 D8 A7 D8 B1 DB 8C D9 86 D9 81 D9 88 D8 B3 D9 88 D9 85 D8 B3 DA A9 D9 86

حجم عملیات و فعالیت‌های لازم برای اجرای سرشماری به قدری وسیع و گسترده است که باید چند سال قبل از اجرای سرشماری برای هدایت و برنامه‌ریزی عملیات مربوط به آن اقدامات و فعالیت‌های منظمی آغاز شود.

بدین منظور در مرکز آمار ایران از اوایل سال ۱۳۸۲ فعالیت‌های مقدماتی صورت گرفت و در نیمه‌ی دوّم همین سال ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۸۵ به منظور سیاستگذاری، برنامه‌ریزی،‌هماهنگی، نظارت و هدایت فعالیت‌های مربوط به سرشماری در این مرکز تشکیل شد.

این ستاد برای انجام فعالیت‌های سرشماری، گروه‌های کاری مختلف را شامل می‌شود. علاوه بر این گروه‌ها، به منظور هماهنگی بیشتر و تسهیل در اخذ تصمیمات ستاد، شورای هماهنگی مسئولان‌گروه‌ها زیر نظر ستاد سرشماری کشور تشکیل و انجام وظیفه می‌کند…..

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

مدیر سایت 14 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code