هلپکده | ترجمه ی مقاله طراحی میکسر شدیدا خطی ۱.۲ ولت
no-img
هلپکده

ترجمه ی مقاله طراحی میکسر شدیدا خطی ۱.۲ ولت


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

ZIP
ترجمه ی مقاله طراحی میکسر شدیدا خطی ۱.۲ ولت
WORD+PDF
۱۳۹۶-۰۳-۲۰
1 مگابایت
7 صفحه
۵,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف

ترجمه ی مقاله طراحی میکسر شدیدا خطی ۱.۲ ولت


با خرید این محصول 500 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 500 تومان تخفیف می باشد.

دانلود ترجمه ی مقاله طراحی یک میکسر شدیدا خطی ۱.۲ ولت

A 1.2V High Linearity Mixer Design

Hong Qi Chen Junning Pan Hao Meng Jian

چکیده

این مقاله به معرفی میکسر فعال با توازن دوگانه می پردازد که توسط Barrie Gilbert طراحی گردیده است، این میکسر در حالات خطی، افزایشی، و انزوا مشخصات خوبی را نشان داده است. در سال ۱۹۹۸، Barrie Gilbert اصل تانژانت هذلولی چندگانه را با ترانزیستور دو قطبی ارائه نمود. لذا این مقاله از تکنیک تانژانت هذلولی چندگانه برای طراحی چند ساختار جدید به منظور بهبود خطی بودن و بهره وری استفاده می کند. ابتدا ما سطح تراسانا را با چهار ترانزیستور nmos دوبرابر می کنیم، سپس سطح ترارسانا را با شش ترانزیستور سه برابر می کنیم، در عین حال ما مدار را متقارن نگه می داریم.

مقدمه

CMOS در طول چند سال گذشته دو قطبی ها را در بخش آنالوگ گیرنده های RF تغییر داده است. در گیرنده RF، تقویت کننده، کیگسر، فیلتر و دیگر قطعات کم نویز تری وجود دارد. در میان تمام اجزاء در سیستم گیرنده، میکسر تبدیل پایین که سیگنال های فرکانس رادیویی را به سیگنال فرکانس متوسط تبدیل می نماید، نقشی حیاتی بازی می کند. یک میکسر خطی شدیدا خطی برای دستیابی به عملکردی عالی در کل سیستم گیرنده اهمیت فراوانی دارد. راه هایی برای افزایش خطی بودن میکسر وجود دارد، از جمله استفاده مجدد از بار الکتریکی، ساختار کلاس AB و غیره. در عمل، میکسر فعال با توازن دوگانه که سلول گیلبرت نیز خوانده می شود، کاربرد گسترده ای دارد. البته چندین سلول بهبود یافته گیلبرت در مقالات متعددی طرح گردیده اند.

در این مقاله، میکسرهای فعال شدیدا خطی مبتنی بر نمونه اولیه سلول گیلبرت ارائه شده اند. آنها تکنیک تانزانت هذلولی چندگانه را برای بهبود خطی بودن اتخاذ نموده اند. این طراحی در SMIC 0.18um

ترجمه ی مقاله طراحی میکسر شدیدا خطی ۱.۲ ولت میکسر ترجمه ی مقاله طراحی میکسر شدیدا خطی ۱.۲ ولت Capture

نتیجه گیری

در این مقاله، ما سلول گیلبرت را به عنوان نمونه اولیه انتخاب نموده و دو سلول مرحله ترارسانای جدید طراحی نمودیم،  آنها خطی بودن و بهره وری بالاتری را نشان دادند. تمام سلول ها با فرآیند ۰.۱۸um CMOS تحت تغذیه ۱.۲V شبیه سازی شده اند.

….ادامه در دانلود

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

آرزو کوچکی پیرکوهی 230 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code