هلپکده | تحقیق مقایسه آموزش و پرورش چین و فرانسه
no-img
هلپکده

تحقیق مقایسه آموزش و پرورش چین و فرانسه


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

WORD
تحقیق مقایسه آموزش و پرورش چین و فرانسه
WORD
۱۳۹۵-۰۱-۲۳
1 مگابایت
۰ تومان
دریافت کد تخفیف

تحقیق مقایسه آموزش و پرورش چین و فرانسه


تحقیق با موضوع مقایسه آموزش و پرورش چین و فرانسه

آموزش پیش‌دبستانى

کودکستان‌ها در آشنایى بچّه‌ها با نحوه زندگى آنها در سال‌هاى بعد نقش مهمى ایفا مى‌نماید. آموزش در این مراکز در قالب بازی، ورزش و موسیقى مى‌باشد و همچنین از این نظر که به خانم‌ها امکان فعالیت در بخش‌هاى مختلف را مى‌دهد این دوره اهمیت دارد. در سال ۱۹۹۱، ۱/۲۲ میلیون بچه در بیش از ۴۶۵، ۱۶۴ کودکستان نگهدارى مى‌شوند.

در حالت اول تحت نظر مراکز آموزشی، ارگان‌هاى دولتى و یا انستیتوها و شرکت‌ها اداره مى‌شوند و در حالت دوم تحت نظارت کمیته‌هاى محلى در شهرها و یا تیم‌ها و بریگادهاى تولیدى مى‌باشند. در روستاها نیز تعداد زیادى کودکستان‌هاى فصلى وجود دارد که به هنگام فصل‌هاى پرکار برقرار مى‌باشد.

در حال حاضر در چین ۶۷ مرکز پروش مربى براى کودکستان وجود دارد.

آموزش ابتدایى

در سال ۱۹۸۶ حدود ۹۵ درصد از بچه‌هاى لازم‌التعلیم مشغول به تحصیل بودند در حالیکه قبل از سال ۱۹۴۹ این نسبت فقط ۲۰ درصد بود. در اکثریت روستاها مدرسه وجود دارد و مدارس ابتدایى نمونه در مناطق شهرى دانش‌آموزان بهتر را انتخاب کرده و اکثریت آنها داراى امتحان ورودى هستند. بخشى از هزینه تحصیل مدارس توسط دانش‌آموزان تأمین مى‌شود. مبلغى نیز براى کتاب، حمل و نقل، غذا و سوخت گرفته مى‌شود.

مقایسه آموزش و پرورش چین و فرانسه مقایسه آموزش و پرورش چین و فرانسه تحقیق مقایسه آموزش و پرورش چین و فرانسه D9 85 D9 82 D8 A7 DB 8C D8 B3 D9 87 D8 A2 D9 85 D9 88 D8 B2 D8 B4 D9 88 D9 BE D8 B1 D9 88 D8 B1 D8 B4 DA 86 DB 8C D9 86 D9 88 D9 81 D8 B1 D8 A7 D9 86 D8 B3 D9 87

البته پول دریافتى بسیار کم بوده و فقط براى تشویق والدین به اهیمت دادن به تحصیل کودکان و مرتب به مدرسه رفتن مى‌باشد. زیرا در مناطق روستایى بسیار کم بوده و فقط براى تشویق والدین به اهمیت دادن به تحصیل کودکان و مرتب به مدرسه رفتن مى‌باشد. زیرا در مناطق روستایى والدین ترجیح مى‌دهند در فصل کار کودکان آنها به جاى مدرسه رفتن در کارهاى مزرعه شرکت داشته باشند.

بیشتر مدارس ابتدایى داراى دوره‌هاى پنج یا شش سال هستند. در این دوران به آنها زیان چینی، ریاضیات، علوم طبیعی، جغرافیا، تاریخ، موسیقى و و هنر آموخته مى‌شود. در تعداد کمى از مدارس زبان خارجى از سال سوم آموزشى داده مى‌شود. دانش‌آموزان در هر سال نه ماه و نیم درس مى‌خوانند ساعات درسى آنها هشت ساعت در روز و پنج و نیم روز در هفته مى‌باشد. در این دوران بیشتر تأکید بر روى خواندن و نوشتن چینى است و بخاطر ویژگى‌هاى زبان آنها دانش‌آموزان بایستى وقت بیشترى را نسبت به دانش‌آموزان دیگر کشورها صرف آموزش نمایند.

در سال ۱۹۹۸ حدود ۱۴۰ میلیون دانش آموزان در ۰۰۰، ۶۳۰ دبستان کشور مشغول به تحصیل بوده و ۵،۷۹۰،۰۰۰ معلم به تدریس در این مقطع اشتغال داشتند. براساس آمار سال ۱۹۹۰ تعداد صاحبان تحصیلات ابتدایى از ۳۵۲۳۷ درصد هزار نفر در سال ۱۹۸۲ به ۳۷۰۵۷ در صدهزار افزایش یافته است.

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

مدیر سایت 14 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code