هلپکده | مجموعه مقاله های علوم تربیتی۲
no-img
هلپکده

مجموعه مقاله های علوم تربیتی۲


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

WORD
مجموعه مقاله های علوم تربیتی۲
WORD
۱۳۹۷-۰۵-۱۲
200 کیلوبایت
۸,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف

مجموعه مقاله های علوم تربیتی۲


با خرید این محصول 800 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 800 تومان تخفیف می باشد.

دانلود مجموعه مقاله های علوم تربیتی۲

مجموعه مقاله های علوم تربیتی2 مقاله های علوم تربیتی مجموعه مقاله های علوم تربیتی۲ 1

مجموعه مقاله های علوم تربیتی شامل این موارد می باشد:

۱- کاربرد نظریه بوروکراسی در مدیریت آموزشی: ۷صفحه

دقت نظر در سیستم ها و سازمانهای آموزشی نشان می دهد که اغلب آنها از ویژگی های سازمان بوروکراتیک برخوردارند و اصول بوروکراسی نظیر اصل سلسله مراتب اختیار در سازمان تقسیم کار در سازمان و واگذار کردن کارها به افراد شایسته و متخصص حاکمیت  قوانین و مقررات بر وظایف و روابط افراد در سازمان ،عدم دخالت حب و بغض شخصی در امور سازمانی ،ارزشیابی از فعالیت  افراد و پاداش و ترفیع وارتقا ،براساس نتایج حاصله از ارزشیابی و…در سازمانهای آموزشی نیز دیده می شود. نکته قابل توجه این است که با توجه به ویژگیهای بوروکراسی ،درجه بوروکراتیک بودن سیستمهای آموزشی با سایر سیستمها تفاوت دارد.

۲- مدل تعادلی سازمان باتاکید بر توسعه کیفی مدیریت : ۹صفحه

مدل تعادلی سازمان، یکی از الگوهای پیشنهادی کشورهای توسعه یافته آموزشی برای دستیابی به اهداف توسعه کیفی و همه جانبه می باشد در این مدل که برگرفته از مدیریت فرآیند مدار  «Processing Management» بوده، مدیریت مدارس ضمن تأکید بر بهبود و توسعه محیط های سخت افزاری – نرم‌افزاری و مغز افزاری آموزشگاه محل خدمت خود و ترسیم مدل T مقایسه وضع موجود (رشته‌ها) با وضع مطلوب (انتظارات) راهکارهای مناسب هنجار منطقه‌ای و محیطی را منطبق با شرایط،‌ امکانات، نیروی انسانی در اخـتـیار، مـنابع مالی و اطلاعـاتی و محدو دیتهای قانونی موجود

۳- معلم: ۹ صفحه

تعلیم و تعلم از شئون الهی است و خداوند، این موهبت را به پیامبران و اولیای پاک خویش ارزانی کرده است تا مسیر هدایت را به بشر بیاموزند و چنین شد که تعلیم و تعلم به صورت سنت حسنه آفرینش درآمد.

انسان نیز با پذیرش این مسئولیت، نام خویش را در این گروه و در قالب واژه مقدس «معلم» ثبت کرده است. معلم، ایمان را بر لوح جان و ضمیرهای پاک حک می کند و ندای فطرت را به گوش همه می رساند. همچنین سیاهی جهل را از دل ها می زداید و زلال دانایی را در روان بشر جاری می سازد.

۴- مهارتهای آموزش ومطالعه ریاضی:۳۶ صفحه

نقش رابطه معلم و دانش آموز در ایجاد انگیزه :

یکی از چالشهای مهم موجود در آموزش ریاضی عدم برقراری ارتباط عاطفی مثبت بین  معلمان این درس و دانش آموزان است . متأسفانه این امر باعث به وجود آمدن تفکرات و دیدگاه های منفی در اذهان دانش آموزان و والدین آنها نسبت به درس ریاضی شده است .و ادامه این روند یعنی ناسازگاری در ارتباط مؤثر منجر به بی -علاقگی و حتی تنفر و انزجار بسیاری از افراد نسبت به درس ریاضی شده است.

اولین هدف یک معلم ریاضی در جو حاکم بر این درس ،باید برقرار کردن رابطه ی مطلوب دوستانه و حمایت کننده با دانش آموزان باشد . چنین هدفی فقط با تعامل میان معلم و دانش آموز حاصل می آید . 

         

             صفحات نمونه فایل “مجموعه مقاله های علوم تربیتی۲” را می توانید به صورت رایگان دانلود کنید.

همچنین بخوانید

مجموعه مقاله های علوم تربیتی۱

مجموعه مقاله های علوم تربیتی۲

مجموعه مقاله های علوم تربیتی۳

 

 

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

آرزو کوچکی پیرکوهی 230 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code