آموزش مدل سازی مخزن با نرم افزار Petrel
no-img
هلپکده

آموزش مدل سازی مخزن با نرم افزار Petrel


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
آموزش مدل سازی مخزن با نرم افزار Petrel
PDF
۱۳۹۶-۰۹-۱۷
9 مگابایت
95 صفحه
۵,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف
۵,۰۰۰ تومان – خرید

آموزش مدل سازی مخزن با نرم افزار Petrel


با خرید این محصول 500 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 500 تومان تخفیف می باشد.

آموزش مدل سازی مخزن با نرم افزار Petrel

یکی از مهمترین مباحث در مهندسی نفت که جهت توسعه میادین نفت و گاز امری ضروری می باشد توصیف و مدل سازی مخزن است. هدف اصلی از توصیف یک مخزن، تهیه تصاویر سه بعدی از خصوصیات پتروفیزیکی آن است. امروزه در صنایع نفت و گاز بهره گیری از نرم افزارها امری ضروری و غیرقابل اجتناب است که روز به روز در حال گسترش می باشد. نرم افزارهای مدلسازی گوناگونی در صنایع نفت و گاز وجود دارند اما جدیدترین نرم افزار مدلسازی petrel می باشد. این نرم افزار دارای قابلیت های بسیار بیشتری نسبت به بقیه بوده و کار با آن نیز به مراتب آسانتر از سایر نرم افزارهای مدلسازی می باشد. در این جزوه سعی شده است مراحل مقدماتی این نرم افزار بصورت گام به گام توضیح داده شود. امید آنکه مفید واقع شود.

آموزش مدل سازی مخزن با نرم افزار Petrel مدل سازی مخزن آموزش مدل سازی مخزن با نرم افزار Petrel Capture 5

هنگامی که نرم افزار را start می کنیم در وسط نرم افزار پنجره کوچک سیاه رنگی ظاهر می شود که می توان آن را بزرگ کرده و پروژه را شروع کنیم اما این پنجره سه بعدی است و گاهی در نرم افزار ما نیاز به پنجره های دو بعدی و … داریم که نحوه ساخت آنها بدین صورت می باشد. در نوار افزار بالای نرم افزار گزینه Window را کلیک کرده که تعدادی گزینه باز می شود این گزینه ها انواع پنجره ها هستند که در کار پروژه مورد نیاز می باشند مثلاً New 2D window پنجره دو بعدی می باشد و یا Correlation charts برای رسم New well section window می باشد.

در هر پروژه ابتدا باید عرض جغرافیایی را برای نرم افزار تعریف کنیم به این صورت که در قسمت نوار افزار بالای نرم افزار گزینه project را کلیک کرده و از بین گزینه هایی که باز می شود project setting را انتخاب می کنیم پنجره ای باز می شود که در آن unit and coordinate را انتخاب می کنیم و درون این پنجره گزینه projection را کلیک کرده و پنجره ای باز می شود که در آن در قسمت جستجو عرض جغرافیایی مورد نظر را جستجو کرده و آن را اتخاب می کنیم بعد ok می زنیم و دوباره با زدن ok در پنجره اولی کل پنجره های مربوط به تصحیح عرض را می بندیم و پروژه را شروع می کنیم.

فهرست مطال و نمونه ای از “آموزش مدل سازی مخزن با نرم افزار Petrel” را می توانید رایگان دانلود کنید.

ادامه در دانلود…

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

کارشناس ارشد مهندسی معدن تخصص اصلی: طراحی معدن روباز با نرم افزارهای Datamine و NPV Scheduler

آرش 225 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code