هلپکده | پاورپوینت زن در ایلام باستان
no-img
هلپکده

پاورپوینت زن در ایلام باستان


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PPT
پاورپوینت زن در ایلام باستان
POWERPOINT
۱۳۹۶-۰۵-۱۴
3 مگابایت
20 اسلاید
۳,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف

پاورپوینت زن در ایلام باستان


با خرید این محصول 300 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 300 تومان تخفیف می باشد.

دانلود پاورپوینت زن در ایلام باستان

لوح نیمه برجسته زن ریسنده از آثار به جای مانده از دوران ایلام جدید با مضمونی روایتگر است.پرسش اینجاس که آیا این تصویر درپایین ترین سطح نشانه سازی قرار میگیرد و فقط روایتگر صحنه ایی از فعالیت بانویی از طبقه مرفه جامعه ایلامی است یا سطح بالاتری از معنا را درقالب نماد پردازی وتجسم ایزد بانو دربردارد.
با توجه به تفسیراتی که راجع به این تصویر شده است،این تفسیر برمبنای شباهت های صوری و ظاهری با نقوش به جای مانده از تمدن های ایلام و بین النهرین وهمچنین نماد پردازی ایزد بانوان در تمدن های تاریخی و باستانی بنا شده است. براساس نشانه های به کار رفته در روایت تصویری لوح زنی ریسنده ایلامی این لوح میتواند بیانگر ایزدبانویی درحال ریسندگی یا با معنای نمادین ایزد بانو درحال رشتن رشته سرنوشت باشد.

یکی از  آثار به جای مانده از تمدن ایلام جدید لوحی است نیمه برجسته با تصویر بانویی که دوک نخ ریسی به دست دارد و در مقابل او ظرف غذایی حاوی ماهی و نقوش دایره ایی شکل قرارگرفته است.خدمتکاری بادبزن در دست در پشت سر این بانو ایستاده است.در این مقاله مزبور معنا درد و سطح،درنظامی نشانه ای تصویری بررسی میشود سطح اول صورت و تجسم یک معنا است و سطح دوم میتواند معانی نمادین و کاربرد رمزگان درتجسم موضوعی فرامادی باشد.

دانلود پاورپوینت زن در ایلام باستان زن پاورپوینت زن در ایلام باستان Capture 3

مفهوم نشانه:

هرمتن مجموعه ایی از نشانه هاست و بازتاب دهنده ی ارزش ها و عقاید و گرایش ها است. نشانه ها(به شکل تصاویر،اصوات اعمال وحرکات یااشیا)واحدهایی معنادارند بدون معنی ذاتی یا طبیعی،که فقط زمانی که آن ها رامنسوب به معناکنیم یابه آنها معنا دهیم به علامت یا نشانه تبدیل میشوند.برای معنا دارشدن هر شکل،روند فعال تفسیر مطرح میشود.بدون روند فعال تفسیر شکل به خودی خود معنا ندارد نشانه را باید بادیگر نشانه ها تحلیل کرد.

….ادامه در دانلود

 

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )موضوعات :

درباره نویسنده

آرزو کوچکی پیرکوهی 230 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code