هلپکده | کتاب زمین شناسی سرب
no-img
هلپکده

کتاب زمین شناسی سرب


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
کتاب زمین شناسی سرب
PDF
۱۳۹۵-۱۱-۰۳
۱۷ مگابایت
۱۷۰ صفحه
۴,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف

کتاب زمین شناسی سرب


با خرید این محصول 400 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 400 تومان تخفیف می باشد.

دانلود کتاب زمین شناسی سرب

سرب در شمار قدیمی ترین فلزهایی است که انسان آن را به کار می برده است. اکثر فعالیت های قدیمی در معادن سرب یا سرب و روی ایران برای استخراج سرب بوده است. سرب در ایران از اواخر هزاره سوم شناخته شده و چون ذوب کربنات های سرب آسان بوده، بهره برداری از معادن کربناته سرب صورت گرفته است، به گونه ای که در معادنی که سولفور و کربنات، توأماً وجود داشته اند تنها از سنگ های کربناتی بهره برداری می شده است.

سرب موارد استعمال زیادی در علم کیمیاگری داشته است، به طوریکه کیمیاگران برای آن ۳۷ نام نهاده اند. از ترکیبات سرب برای ساخت رنگ نقاشی و مواد داروئی استفاده می شده است. در دوره بعد از اسلام بهره برداری از معادن سرب بیشتر به منظور به دست آوردن نقره بوده و دراغلب کتب، کانسار سرب را معادل کانسار نقره در نظر گرفته اند.

در ایران تاکنون حدود ۶۹۹ کانسار و نشانه معدنی سرب شناخته شده است که بعضی از این کانسارها در شمار بزرگترین کانسارهای سرب جهان هستند، به عنوان مثال کانسار سرب و روی انگوران از نظر عیار نخستین و از نظر ذخیره سومین کانسار سرب و روی جهان است. کانسارهای مهدی آباد، کوشک و ایران کوه نیز از کانسارهای بزرگ این ماده معدنی در جهان محسوب می شوند.

کتاب زمین شناسی سرب زمین شناسی سرب کتاب زمین شناسی سرب DA A9 D8 AA D8 A7 D8 A8 D8 B2 D9 85 DB 8C D9 86 D8 B4 D9 86 D8 A7 D8 B3 DB 8C D8 B3 D8 B1 D8 A8

سرب فلزی است ضعیف و نادر به رنگ خاکستری مایل به آبی با نماد Pb، عدد اتمی ۸۲، وزن اتمی ۲۰۷/۲، وزن مخصوص ۱۱/۳۵ گرم بر سانتی متر مکعب، سختی ۱/۵ در مقیاس موس، نرم، جلای فلزی، دارای خاصیت انعطاف پذیری ضعیف، چکشخوار، قابل برش، نقطه جوش بالا ۱۷۰۰ درجه سانتی گراد و نقطه ذوب پایین ۳۲۷/۴ درجه سانتی گراد.

کتاب زمین شناسی سرب در ۶ فصل گردآوری شده است که فهرست فصول و فصل اول آن را می توانید رایگان دانلود کنید.

پسورد فایل: www.helpkadeh.ir

بیشتر بخوانید

تحقیق رشته زمین شناسی سرب و روی

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

کارشناس ارشد مهندسی معدن تخصص اصلی: طراحی معدن روباز با نرم افزارهای Datamine و NPV Scheduler

آرش 225 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code