دانلود پروژه اجرای میل مهارهای بلند در مغار
no-img
هلپکده

دانلود پروژه اجرای میل مهارهای بلند در مغار


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PPT
دانلود پروژه اجرای میل مهارهای بلند در مغار
POWERPOINT
۱۳ بهمن, ۱۳۹۶
3 مگابایت
17 صفحه
18 اسلاید
۶,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف
۶,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود پروژه اجرای میل مهارهای بلند در مغار


با خرید این محصول 600 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 600 تومان تخفیف می باشد.

دانلود پروژه اجرای میل مهارهای بلند در مغار

مروری بر روش اجرای میل مهارهای بلند در مغارهای پروژه طرح توسعه نیروگاه مسجد سلیمان

با وجود این که سابقه ای چند هزار ساله در استفاده از مهارها (مهارهای دریانوردی و مهارهایی جهت ایستایی سازه های سطحی، مانند چادر ها و بست های دم چلچه ای در اتصالات سنگی سازه های ایران باستان مانند تخت جمشید، پاسارگارد و معبد کنگاور ) توسط بشر وجود دارد، اولین مورد استفاده از آنها در سازه های زیرزمینی به سال ۱۸۷۲ در یکی از معادن زیرزمینی در ولز شمالی باز می گردد. پس از این ابتکار، فن استفاده و کاربرد میل مهار برای حفظ پایداری انواع سازه های زیرزمینی در اوایل قرن بیستم مورد توجه خاص قرار گرفت، اما بنابر دلایلی از قبیل ضعف دانش فنی برای تعیین رفتار واقعی میل مهار و توده ی سنگ درگیر با آن و همچنین محافظه کاری شرکت های معدنی و عمرانی مرتبط با این تکنیک ، کاربرد میل مهار ها توسعه ی چندانی نیافت . پس از جنگ جهانی دوم، به لحاظ توسعه ی دانش فنی در ساخت و تعیین رفتار میل مهارها و همچنین پیشرفت فنون چال زنی، استفاده از میل مهارها جهت نگهداری فضاهای زیرزمینی گسترش فراوانی یافت بطوری که بین سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۵ در ۵۰۰ معدن امریکا میل مهارها جایگزین حائل های سنتی شدند. امروزه، استفاده از میل مهارها، موثرترین و ارزان ترین شیوه ی نگهداری فضاهای زیرزمینی محسوب می شود.

دانلود پروژه اجرای میل مهارهای بلند در مغار دانلود پروژه اجرای میل مهارهای بلند در مغار دانلود پروژه اجرای میل مهارهای بلند در مغار

میل مهارهای بلند، یکی از ابزارهای نسبتاً جدید در حوزه نگهداری است. هرچند این ابزار در معادن جایگاه شایسته ای را پیدا نکرده است ولی در حوزه فضاهای زیرزمینی بزرگ و پایداری شیب های سنگی گسترش قابل توجه ای را داشته است. استفاده از این ابزار حتی در پایداری پله ای بزرگ و ساختمان های بلند نیز مورد توجه قرار گرفته است. توسعه کاربردهای این ابزار به قابلیت های مناسب آن از نظر طراحی و توانایی همخوانی آن برای کاربردهای مختلف باز می گردد. آگاهی از اصول تئوریک در کنار آشنایی با نکات اجرایی است که کاربرد موفقیت آمیز میل مهارها را تضمین می نماید. در پروژه طرح توسعه نیروگاه مسجدسلیمان از دو نوع میل مهار رشته ای و تک میله ای برای پایداری سقف و دیواره های دو مغار این طرح استفاده گردید. بیش از ۱۴۰۰ مهاری بلند در این پروژه نصب شده است. در این پروژه سعی شده است تا تجربیات و راهکارهای جدید بدست آمده در عملیات های مونتاژ مهاری، حفاری چال، نصب، تزریق، پیشتنیده کردن و عملیات لیفت آف میل مهارهای بلند بیان گردد.

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )موضوعات :

درباره نویسنده

کارشناس ارشد مهندسی معدن تخصص اصلی: طراحی معدن روباز با نرم افزارهای Datamine و NPV Scheduler

آرش کوچکی پیرکوهی 142 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code