دانلود پروپوزال بررسی میکرومورفولوژی (گرده شناسی و آناتومی برگ)
no-img
هلپکده

دانلود پروپوزال بررسی میکرومورفولوژی


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

WORD
دانلود پروپوزال بررسی میکرومورفولوژی
WORD
۲۹ خرداد, ۱۳۹۶
500 کیلوبایت
17 صفحه
۷,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف
۷,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود پروپوزال بررسی میکرومورفولوژی


با خرید این محصول 700 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 700 تومان تخفیف می باشد.

دانلود پروپوزال بررسی میکرومورفولوژی (گرده شناسی و آناتومی برگ)

عنوان تحقیق به فارسی :بررسی میکرومورفولوژی(گرده شناسی و آناتومی برگ) جمعیت هایی از گونه های Capsella  bursa-pastoris(L.)Medicus Pflanzengatt. وL. Cheiranthus cheiri  و Eruca sativa MILLER, Gard. از تیره شب بو Brassicaceae Burnett در ایران

 عنوان تحقیق به انگلیسی :

Micromorphological study (palynology and leaf anatomy) in some population of Capsella  bursa- pastoris(L.)Medicus Pflanzengatt . , Cheiranthus cheiri L. and Eruca sativa MILLER, Gard. (Brassicaceae) in Iran.

  رشته : زیست شناسی علوم گیاهی- سیستماتیک گیاهی

 مقطع : کارشناسی ارشد

دانلود پروپوزال بررسی میکرومورفولوژی (گرده شناسی و آناتومی برگ) دانلود پروپوزال بررسی میکرومورفولوژی (گرده شناسی و آناتومی برگ) دانلود پروپوزال بررسی میکرومورفولوژی

بیان مسئله (تشریح ابعاد ، حدود مسئله ، معرفی دقیق مساله ، بیان جنبه های مجهول و مبهم و متغیر های مربوط به پرسش های تحقیق ، منظور تحقیق )

 

تیره ی شب بو  Brassicaceae یکی از تیره های بزرگ در دنیا می باشد دارای 350 جنس و 2500 گونه است که به اشکال مختلفی در رویش گاه ها وجود دارد که ا زآن جمله به حالت علفی ، بوته ای و درختچه ای در مناطق معتدل در نواحی ایرانی تورانی – مدیترانه ای پراکندگی دارد.

تیره ی شب در فلور ایران حدوداً 126 جنس و تقریبا 300 گونه دارد.

گونه های Capsella  bursa-pastoris(L.)Medicus Pflanzengatt. وL. Cheiranthus cheiri و Eruca sativa MILLER, Gard.از تیره Brassicaceae در ایران یکی از گونه های پیچیده و مشکل از نظر تاکسونومیکی می باشد. این گونه ها در فلور ایرانیکا در تیره ی شب بو طبقه بندی شده است در این پروژه سعی بر این خواهد بود علاوه بر مطالعه مورفولوژیکی گونه های مذکور از صفات تشریحی برگ و مشخصات میکروسکوپی دانه گرده ( SEM) در شناسایی گونه ها و تعیین موقعیت آن در تیره ی شب بو استفاده شود( 8، 9، 11، 16). 

 

۱- تحقیق بنیادی : پژوهشی است که به کشف ماهیت اشیاء پدیده ها و روابط بین متغیر ها ، اصول و قوانین و ساخت یا آزمایش تئوری هاونظریه ها می پردازد و به توسعه مرزهای دانش رشته علمی کمک می نماید .

۲- تحقیق نظری : نوعی پژوهش بنیادی است و از روش های استدلال و تحلیل عقلانی استفاده می کند و بر پایه مطالعات کتابخانه ای انجام می شود .

۳- تحقیق کاربردی : پژوهشی است که با استفاده از نتایج تحقیقات بنیادی به منظور بهبود و به کمال رساندن رفتارها و روش ها ، ابزارها ، وسایل .

۴- تحقیق علمی : پژوهشی است که با استفاده از نتایج بنیادی و با هدف رفع مسائل و مشکلات جوامع انسانی انجام می شود. 

سوابق مربوط بیان مختصر سابقه تحقیقات انجام شده درباره موضوع و نتایج به دست آمده در داخل و خارج از کشور نظرهای علمی موجود درباره موضوع تحقیق )

خصوصیات ریخت شناختی از مهمترین ویژگی ها در بررسی گیاهان گلدار است . این ویزگی ها به راحتی قابل رؤیت اند و در توصیف گیاهان و تدوین کلیدهای شناسایی ، کاربرد عملی زیادی دارند. در حال حاضر علم ریخت شناختی بیشترین خصوصیات تاکسونومیک را برای تدوین سیستم های رده بندی به دست می دهد با توجه به خطوط تکامل گیاهان گلدار که هر یک از آن ها شاید هزاران گونه گیاهی را شامل باشد؛ نباید انتظار داشت که تمام صفات ریخت شناختی در میان کلیه گونه ها حتماً به شکل یکسان ظاهر می شود. در بعضی موارد فقدان صفتی ترکیبی یا توضیحی در گروهی که معمولاً آن را داراست یا وقوع نادر یک صفت در گروهی که به طور معمول فاقد آن است امری مورد انتظار است (3،4).

به علت ثبات عمومی خصوصیات تولید مثل گل ها ، میوه ها ، و دانه ها برای توصیف گروه های تاکسونومیکی در سطح گونه ، جنس و خانواده به کار می روند. خصوصیات زایشی علاوه بر ثبات بیشتر، نسبت به ویژگی های رویشی پرشمارترند و از این رو صفات بیشتری را برای تشخیص گروه های گیاهی در اختیار می گذارند. در تعریف گروه های طبیعی خصوصیات گل اغلب از ویژگی های بنیادی به حسا ب می آید. تنوع تعداد پرچم ها ، وضعیت بساک و تخمدان، طول خامه، شکل کلاله،تعداد برچه ها، تعداد و اتصال قطعات پوشش گل ، نوع گل آذین ، نوع میوه و دانه نقش مهمی در زیست شناسی تولید مثلی گیاهان دارند. چگونگی فرم رویشی و علفی و یا چوبی بودن گیاهان می تواند در رده بندی کاربرد عمده ای داشته باشد. این صفت می تواند در یک جنس یا خانواده ثابت یا متغیر باشد. انواع ساقه ها ، جوانه ها ، تیغه ها ، خارها، آرایش ، نوع شکل، طول عمر و رگ بندی برگ از ویژگی های با اهمیت به حساب می آیند. اندام های رویشی زیرزمینی مثل سوف ها، ریزوم ها، و پیازها گاهی ممکن است وجه مشخصه یک گروه باشند (1،2، 5، 6، 7 ).

 از زمانی که گیاه شناسان به ارزش تاکسونومیکی صفات تشریحی پی برده اند درحدودیک قرن می گذرد   Solerder (1908)یکی از نخستین کسانی بود که در تاکسونومی اهمیت و جایگاه ویژه ای را به علم تشریح اختصاص داد. یکی از بزرگترین اهداف محققانی نظیر (1950)Metcalfe  &  chalks  این بوده است که ساختمان درونی گیاهان را با طبقه بندی مبتنی بر صفات ظاهری مرتبط سازند. در این زمینه از حدود 50 سال پیش انقلاب بزرگی در زمینه مطالعات تشریحی گیاهان آوندی و  کاربرد تاکسونومیکی آن ها به وقوع پیوست  .

همچنین دانشمندان اظهار داشتند که ویژگی های تشریحی مانند ویژگی های ریختی در شناسایی گیاهان سفید و باارزش می باشند و نباید از آن ها چشم پوشی کرد. امروزه به صفات تشریحی به اندازه ویژگی های ریختی و در مواردی نیز پیش از آن ها بها داده می شود. چرا که ساختار درونی یک گیاه معمولاً کمتر ا زصورت ظاهری آن ها تحت تأثیر شرایط محیطی قرار می گیرد  .

…..ادامه در دانلود

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

آرزو کوچکی پیرکوهی 189 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code