دانلود راهنمای استفاده از پایگاههای اطلاعاتی
no-img
هلپکده

دانلود راهنمای استفاده از پایگاههای اطلاعاتی


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
دانلود راهنمای استفاده از پایگاههای اطلاعاتی
PDF
۲ آبان, ۱۳۹۶
8 مگابایت
384 صفحه
۸,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف
۸,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود راهنمای استفاده از پایگاههای اطلاعاتی


با خرید این محصول 800 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 800 تومان تخفیف می باشد.

دانلود راهنمای استفاده از پایگاههای اطلاعاتی

دانلود راهنمای استفاده از پایگاههای اطلاعاتی دانلود راهنمای استفاده از پایگاههای اطلاعاتی دانلود راهنمای استفاده از پایگاههای اطلاعاتی 5 3

پیشگفتار
مشخصه اصلی عصر حاضر، به کارگیری فن آوریهای نوین اطلاعاتی و ارتباطی در جهت دسترسی به اطلاعات است. هم اکنون افراد بیشماری با استفاده از این فن آوریهـا از جدیـدترین اطلاعـات آگـاه شده و با کسب این آگاهی ها در حرفه های گوناگون مشغول به فعالیت هستند. اما از طرف دیگـر، حجـم اطلاعات تولید شده بسیار افزایش یافته به صورتی که دیگر یافتن اطلاعـات صـحیح از بـین ایـن انبـوه اطلاعات بسیار دشوار و حتی در برخی موارد غیر ممکن است.
اما در کنار این حجم انبوه اطلاعات وجود پایگاههای اطلاعاتی تخصصی که مطالب علمی و مسـتند را در یک یا چند حوزه تخصصی مرتبط فراهم کرده، و امکان دسترسی به آن را فراهم نماید، بسیار حـائزاهمیت است. در ابتدای راه اندازی و ایجاد چنین پایگاههایی، کاربران کتابخانه ها در جستجوی اطلاعـاتبه متخصصان اطلاعرسانی بسیار وابسته بودند و برای دسترسی به اطلاعات بایـد بـه کتابخانـه مراجعـه میکردند. اما امروزه این دو مقوله دچار دگرگونی شده است. کاربران بیشتر تمایل دارند خود بـه صـورت مستقل به جستجوی اطلاعات بپردازند و از طرف دیگر دسترسی به اطلاعات از محیط خارج از کتابخانـه(منزل، محیط کار و …) برای آنها نیز فراهم شده است، اما این فرصتها مسایل و مشکلاتی را در اسـتفاده از پایگاههای اطلاعاتی فراهم می کند که باید به آن توجه خاص شود.
بر این اساس وجود منابعی که بتواند به کاربران در جسـتجوی اطلاعـات از پایگـاه هـای اطلاعـاتی کمک نماید، بسیار مهم و ضروری است. با توجه به این هدف اثر حاضر برای اساتید و دانشجویان حـوزه علوم پزشکی و خصوصا دانشجویان کتابداری و اطلاعرسانی پزشکی بـه ویـژه در مقطـع کارشناسـی بـه عنوان منبع کمک درسی در درسهای “آشنایی با پایگاههای اطلاعاتی” و “اصول کار مرجع” و … و نیزاعضای هیئت علمی که ممکن است قابلیتهای این پایگاههای اطلاعاتی را ندانند، تـدوین شـده اسـت.
همچنین کتابداران شاغل در کتابخانه طهای دانشگاهی نیز به فراخور دانش و تجربه از چنین اثری بی بهره نخواهند بود.
….ادامه در دانلود

 

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

آرزو کوچکی پیرکوهی 189 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code