دانلودپروپوزال رشته مدیریت
no-img
هلپکده

دانلودپروپوزال رشته مدیریت


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
دانلودپروپوزال رشته مدیریت
PDF
۶ آبان, ۱۳۹۶
300کیلوبایت
5 صفحه
۱۰,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف
۱۰,۰۰۰ تومان – خرید

دانلودپروپوزال رشته مدیریت


با خرید این محصول 1000 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 1000 تومان تخفیف می باشد.

دانلودپروپوزال رشته مدیریت

عنوان پایان نامه به فارسی:
تاثیر ویژگیهای کمیته ی حسابرسی بر افشای داوطلبانه شرکت در شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

عنوان پایان نامه به انگلیسی:

The impact of audit committee characteristics on corporate voluntary disclosure in companies listed in Tehran Stock Exchange

دانلودپروپوزال رشته مدیریت دانلودپروپوزال رشته مدیریت دانلودپروپوزال رشته مدیریت 4

بیان مسأله :
کمیته ی حسابرسی (AC) یکی از مشارکت کنندگان مهم و بانفوذ در حاکمیت شرکتی محسوب میشود، زیرا در ایفای مسوولیت های نظارت بر مدیریت به هیئت مدیران کمک میکند. گفته میشود در نظارت بر اقدامات افشا از سوی مدیر و کنترل داخلی شرکت کمیته ی حسابرسی نقشی کلیدی دارد. بنابراین حضور یک کمیته ی حسابرسی کارآمد به ارتقا فرایند گزارشگری مالی می انجامد و از این رو عدد متقارن اطلاعات بین مدیران و سهامداران را کاهش میدهد. بر این اساس کمیته ی حسابرسی از طریق بهبود اقدامات افشا و کیفیت اطلاعات افشاشده، اعتماد عمومی به روایی و هدفمندیِ گزارش های مالی را نیز افزایش میدهد. افشای داوطلبانه ی شرکت مکانیزمی برای کاهش عدد متقارن اطلاعات بین افراد داخل شرکت و افراد خارج از شرکت به حساب میآید، واز این رو هزینههای نمایندگی را کاهش و شفافیت گزارشگری شرکت را افزایش میدهد. به علاوه باور بر این است که به منظوراطمینان از حمایت حقوق سرمایه گذاران اقلیت شفافیت و افشای مناسب از اهمیت برخوردار است. این بدان دلیل است که افشای داوطلبانه حاکی از شفافیت و حسابداری مدیریت در انجام تجارت است.
کمیته ی حسابرسی یک کمیته ی نظارتی است که تحت نظر هیئت مدیره ی اصلی کار میکند. هیئت مدیره مسوولیت فرایندگزارشکری شرکتی را به کمیته ی حسابرسی سپرده است. آییننامه ی حاکمیت شرکتی کمیته ی حسابرسی را ناظر نهایی فرایندگزارشگری مالی میداند. بنابراین کمیته ی حسابرسی یک ابزار نظارتی است که عدم تقارن اطلاعات و در نتیجه هزینه های نمایندگی را کاهش میدهد. آکتارودین و هارون و باراکو و همکاران نشان داده اند که کمیته ی حسابرسی ابزار نظارت و ارتقا فرایندهای افشای شرکت از جمله افشای داوطلبانه است.
…ادامه در دانلود

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

آرزو کوچکی پیرکوهی 189 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code