دانلودترجمه ومقاله مهندسی معدن/زمین شناسی
no-img
هلپکده

دانلودترجمه ومقاله مهندسی معدن/زمین شناسی


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
دانلودترجمه ومقاله مهندسی معدن/زمین شناسی
PDF
۳۱ شهریور, ۱۳۹۶
60مگابایت
93 صفحه
۱۰,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف
۱۰,۰۰۰ تومان – خرید

دانلودترجمه ومقاله مهندسی معدن/زمین شناسی


با خرید این محصول 1000 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 1000 تومان تخفیف می باشد.

دانلودترجمه ومقاله مهندسی معدن/زمین شناسی

عنوان مقاله به فارسی:

گزارش مقدماتی پردازش و تفسیر داده های فرا طیفی (Hymap) بلوک های شرق کشور

عنوان مقاله به انگلیسی:

Eastern Iran HyMap Survey Final Report

دانلودترجمه ومقاله مهندسی معدن/زمین شناسی دانلودترجمه ومقاله مهندسی معدن/زمین شناسی دانلودترجمه ومقاله مهندسی معدن/زمین شناسی 6 3

مقدمه
امروزه در کشورهای پیشرفته دنیا سنجش از دور جـزء لاینفـک بسـیاری از پـروژه هـای زمـین شناسی و اکتشاف معادن است. دورسنجی فراطیفی (Hyper spectral)طـی دهـه گذشـته کـاربردبسیار وسیعی در این زمینه یافته است.
داده های چند طیفی اطلاعات بسیار مفیدی در مورد سنگ شناسی و ترکیبات سنگها به دسـت میدهند در حالی که به دلیل تفکیک طیفی بهتر تصاویر فراطیفـی، ایـن تصـاویر مـی تواننـد بـین پدیدههای مختلف و بر اساس پاسخ طیفی آنها، تمایز ظریفی ایجاد کنند.
سنجنده های فراطیفی تعداد زیادی باند طیفی بسیار باریک و نزدیک به هم را در محـدوده نـورمرئی، فروسرخ نزدیک، فروسرخ میانی و فروسرخ حرارتی برداشت می کنند. این سنجنده ها معمولا۲۰۰و یا تعداد بیشتری باند برداشت می کنند که امکان بازسازی، هر طیف بازتابی برای هر پیکسل را فراهم می کنند.
بیشتر مواد طبیعی سطح زمین دارای ویژگیهای جذبی مشخصی در محـدوده طیفـی ۰/۴-۲/۵ میکرومتر هستند. از آنجا که این ویژگیهای جذبی تنها در یک محدوده طیفی بسیار باریـک قابـل شناسـایی هسـتند، در نتیجـه تشـخیص مـواد مختلـف از یکـدیگر زمـانی امکـانپـذیر اسـت کـه تصویربرداری در تعداد زیادی از باندهای طیفی با پهنای بسیار باریک انجام گیرد.
پیکربندی منحنی های بازتـاب طیفـی در تعیـین نـواحی طـول مـوجی کـه در آنهـا داده هـای دورسنجی  برداشت می شوند، اهمیت دارند، چرا که منحنی های بازتاب طیفی دریچه ای به ویژگی های طیفی یک شی باز می کنند. علائم طیفی بدست آمده از یک تصویر چند طیفی مجزا بـوده درحالیکه علائم طیفی یک تصویر فراطیفی پیوسته و بسیار نزدیک به هم است. علائـم طیفـی بسـیارنزدیک امکان تحلیل و شناسایی دقیق تر مواد سطحی و فراوانی آنها را فراهم می کنند. نوسـانات واوج و حضیض های منحنی بازتاب طیفی کانیهای مختلف به عنوان کلیدی برای شناسایی و تفکیک آنها عمل می نماید.

…ادامه در دانلود

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )موضوعات :
,

درباره نویسنده

آرزو کوچکی پیرکوهی 189 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code