دانلود ترجمه و مقاله تیپینگ نوار کشی پایین پا
no-img
هلپکده

دانلود ترجمه و مقاله تیپینگ نوار کشی پایین پا


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

ZIP
دانلود ترجمه و مقاله تیپینگ نوار کشی پایین پا
WORD+PDF
۲۹ خرداد, ۱۳۹۶
700 کیلوبایت
40 صفحه
۷,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف
۷,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود ترجمه و مقاله تیپینگ نوار کشی پایین پا


با خرید این محصول 700 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 700 تومان تخفیف می باشد.

دانلود ترجمه و مقاله tape (تیپینگ) نوار کشی پایین پا در بیماران مبتلا به سندرم

دانلود ترجمه و مقاله تیپینگ نوار کشی پایین پا

ترجمه مقاله به فارسی(word):       

13 صفحه

مقاله انگلیسی (pdf):

27 صفحه

دانلود ترجمه و مقاله تیپینگ نوار کشی پایین پا دانلود ترجمه و مقاله تیپینگ نوار کشی پایین پا دانلود ترجمه و مقاله تیپینگ نوار کشی پایین پا images

چکیده

زمینه: سندروم استرسی در سطح داخلی ساق (MTSS) آسیبی ناشی از به کار گیری مفرط از عضو است که در فعالیت بدنی رخ می دهد. به دلیل همراه بودن با افزایش فشار بر تاندون داخلی مچ پا، مطالعات بر کنترل بارگذاری بر بخش داخلی پا برای بهبود این وضعیت تاکید دارند. درمان با نوارکشی (Kinesio taping [KT]) در درمان بیماری های اسکلتی عضلانی محبوبیت خوبی کسب نموده است؛ با این وجود، اثر آن بر MTSS بررسی نشده باقی مانده است. هدف از این مطالعه یافتن پاسخ این سوال است که آیا شرکت کنندگان سالم و بیمار با داشتن MTSS و یا سابقه آن، در نرخ بارگذاری با هم تفاوتی دارند یا خیر، و اینکه آیا KT بر فشار کف پا در این شرکت کنندگان تاثیری دارد یا نه.

روش ها: 21 شرکت کننده سالم و 20 شرکت کننده مبتلا به MTSS و یا دارای سابقه آن انتخاب شده و بر یک تشک فشار سنج کف پا، پیش از به کار بردن KT، بلافاصله پس از آن، و 24 ساعت پس از استفاده مستمر از آن، راه رفتند. زمان به اوج رسیدن نیرو در 6 ناحیه پا اندازه گیری شده و در بین گروه ها و شرایط مختلف مقایسه گردید.

نتایج: ANOVA تفاوتی معنی دار را بنین گروه ها، شرایط، و نواحی پا نشان داد (F=1.990, p=0.033). شرکت کنندگان مبتلا به MTSS زمان به اوج رسیدن نیروی قسمت داخلی میان پای کمتری را پیش از استفاده از نوار (95%CI: 0.014-0.160%, p=0.021) نشان دادند که به میزان قابل توجهی پس از استفاده از نوار افزایش یافت (p<0.05).

نتیجه گیری: این نتایج نشان می دهند که KT نرخ فشار داخلی را در بیماران مبتلا به MTSS کاهش می دهد. تحقیقات آتی می توانند مکانیسم هایی که از طریق آنها این اثر اعمال شده را ارزیابی نمایند.

…..ادامه در دانلود

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

آرزو کوچکی پیرکوهی 189 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code