هلپکده | مقاله و ترجمه داده های بزرگ
no-img
هلپکده

مقاله و ترجمه داده های بزرگ


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

ZIP
مقاله و ترجمه داده های بزرگ
WORD+PDF
۱۳۹۶-۰۳-۲۱
400 کیلوبایت
54 صفحه
۵,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف

مقاله و ترجمه داده های بزرگ


با خرید این محصول 500 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 500 تومان تخفیف می باشد.

دانلود مقاله و ترجمه داده های بزرگ

Big Data

ترجمه مقاله به فارسی(word):       

۳۹ صفحه

مقاله انگلیسی (pdf):

۱۵ صفحه

دانلود مقاله و ترجمه داده های بزرگ داده های بزرگ مقاله و ترجمه داده های بزرگ bigdata new

مقدمه

افزایش مداوم حجم و جزئیات داده های جمع آوری شده توسط سازمان ها، از جمله ظهور رسانه های اجتماعی، اینترنت اشیاء (IoT)، و چند رسانه ای ها، موجب شکل گیری جریان پرفشاری از داده ها هم در شکل ساختار یافته و هم غیرساختار یافته گردیده است. تولید داده ها در نرخی انجام میگیرد که همواره رکورد خود را جابجا می کند- به این نرخ در این مقاله داده های بزرگ گفته شده- و این روند به طور گسترده ای مورد توجه قرار گرفته است. داده های بزرگ در حال تیز کردن نگاه دانشگاه، دولت و صنعت به خود است.

داده های فوق سه ویژگی دارند: (a) داده ها کثیرند، (b) داده ها نمی توانند در دیتابیس های منظم و منطقی، طبقه بندی گردند، و (c) داده ها در سرعت بالا تولید گردیده، گرفته شده و پردازش می گردند

تعریف و مشخصات داده های بزرگ

داده های بزرگ اصطلاحی است که برای ارجاع به افزایش حجم داده ها به طوریکه ذخیره سازی، پردازش، و آنالیز آنها از طریق تکنولوژی های دیتابیس معمولی دشوار می باشد، به کار می رود. ماهیت  این داده ها غیرشفاف است و فرآیندهای قابل توجهی را برای تشخیص و ترجمه آنها به مفاهیمی جدید شامل می شود. «داده های بزرگ» اصطلاحی نسبتا جدید در IT و کسب و کار است. با این حال، محققان و پژوهشگران متعددی آن را در متون پیشین خود به کار برده اند. برای نمونه، منبع [۶] برای اشاره به حجم بزرگی از داده های علمی برای تصویر سازی، به این اصطلاح اشاره می کند. در حال حاضر چندین تعریف برای داده های بزرگ وجود دارد. برای مثال، منبع [۷] داده های بزرگ را «حجمی از داده ها که فراتر از توان تکنولوژی در ذخیره سازی، مدیریت و پردازش کارآمد آنها باشد»، تعریف نموده است.

 طبقه بندی داده های بزرگ

این داده ها به چند طبقه تقسیم بندی شده تا درک مشخصات آنها بهتر انجام گیرد. شکل ۲ دسته های متعدد داده ها را نشان می دهد. به دلیل حجیم بودن مقیاس داده ها در ابر، انجام طبقه بندی اهمیت می یابد. طبقه بندی بر اساس ۵ جنبه است: (i) منابع داده ها، (ii) فرمت محتوا، (iii) ذخیره داده، (iv) مرحله بندی داده ها، و (v) پردازش داده ها.

 …..ادامه در دانلود

فایل نمونه را می توانید به صورت رایگان دانلود کنید.

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

آرزو کوچکی پیرکوهی 230 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code