دانلود جزوه تحلیل سازه ها
no-img
هلپکده

جزوه تحلیل سازه ها


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
جزوه تحلیل سازه ها
PDF
۱۳۹۶-۰۷-۱۲
5مگابایت
55 صفحه
۴,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف
۴,۰۰۰ تومان – خرید

جزوه تحلیل سازه ها


با خرید این محصول 400 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 400 تومان تخفیف می باشد.

دانلود جزوه تحلیل سازه ها

دانلودجزوه تحلیل سازه ها جزوه تحلیل سازه ها جزوه تحلیل سازه ها 4 2
انواع ناپایداری
۱) ناپایداری ایستایی: این ناپایداری زمانی به وجود می آید که قیود سازه برای برقراری معادلات تعادل کفایت نکند. نحوه شناسایی سریع این نوع ناپایداری،درجه نامعینی است که درمبحث بعدی مورد بررسی قرار گرفته است، درجه نامعینی سازه های ناپایدار ایستایی منفی است.
۲) ناپایداری هندسی داخلی: در این نوع ناپایداری شرایط داخلی سازه مانع از برقراری معادلات تعادل می شود.. متداولترین مثال برای ناپایداری هندسی داخلی، سه مفصل داخلی پشت سرهم است. با اعمال یک نیرویی که دارای مؤلفه قائم است تعادل نیروها در راستای قائم درمفصل B برقرار نمی شود.
۳) ناپایداری هندسی خارجی: هندسه خارجی سازه همان تکیه گاه های سازه است. . ناپایداری هندسی خارجی برای سازه زمانی به وجودمی می آید که عکس العمل های تکیه گاهی همگی موازی باشند و یا همگی از یک نقطه بگذرند.

برای بررسی ناپایداری سازه ها میتوان از روش بار آزمایشی استفاده کرد. در این روش با پیدا کردن یک بارگذاری در نقط که های از سازه معادلات تعادل برای آن برقرار نمیشود، ناپایداری ثابت می شود (همانطور که ناپایداری هندسی داخلی سازه دارای سه مفصل داخلی پشت سر هم تشریح شد.)البته با روش بار آزمایشی پایداری ثابت نمیشود و این روش برای نشان دادن ناپایداری سازه مفید است. یکی ازروشهای بررسی پایداری و ناپایداری خرپاها روش بار صفر است. در روش بار صفر تلاش میشود بدون اعمال بارگذاری خارجی روی خرپا،ترکیب متعادل غیرصفر برای نیروی اعضای داخلی خرپا پیدا شود. چنانچه حتی یک عضو را بتوان یافت که در غیاب بارگذاری خارجی دارای نیروی غیر صفر باشد، خرپا ناپایدار است و در صورتیکه در غیاب بارگذاری خارجی نیروی همه اعضای داخلی صفر شود، خرپا پایدار است. به طورکلی وقتی یک سازه پایدار تحت اثر بارگذاری قرار ندارد هیچ نیرو و تنشی نبایستی در آن به وجود بیاید.

…ادامه در دانلود

#جزوه تحلیل سازه ها

#جزوه تحلیل سازه ها

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

آرزو کوچکی پیرکوهی 230 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code