پروژه کارشناسی مهندسی برق با موضوع تولیدات پراکنده DG
no-img
هلپکده

پروژه کارشناسی مهندسی برق با موضوع تولیدات پراکنده DG


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

ZIP
پروژه کارشناسی مهندسی برق با موضوع تولیدات پراکنده DG
WORD+PDF
۱۳۹۶-۰۴-۱۴
5 مگابایت
140 صفحه
۱۵,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف
۱۵,۰۰۰ تومان – خرید

پروژه کارشناسی مهندسی برق با موضوع تولیدات پراکنده DG


با خرید این محصول 1500 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 1500 تومان تخفیف می باشد.

پروژه کارشناسی رشته مهندسی برق با موضوع تولیدات پراکنده DG

فرمت فایل: word

فصل اول

معرفی سیستم تولیدات پراکنده DG

پروژه کارشناسی مهندسی برق با موضوع تولیدات پراکنده DG تولیدات پراکنده DG پروژه کارشناسی مهندسی برق با موضوع تولیدات پراکنده DG Capture 16

۱-۱  مقدمه

در سیستم های بهم پیوسته برق، با توجه به صرفه جویی های مقیاس (Economies of Scale)، تولید انرژی الکتریکی بصورت مرکزی و توسط نیروگاه های بزرگ صورت می گیرد. در سال های اولیه پیدایش سیستم های بهم پیوسته، معمولاً سیستم با رشد سالانه حدود ۶ الی ۷ درصدی در مصرف انرژی الکتریکی مواجه بود. در دهه ۱۹۷۰ مباحثی از قبیل بحران نفتی و مسائل زیست محیطی مشکلات جدیدی را برای صنعت برق مطرح نمودند، به گونه ای که در دهه ۱۹۸۰ این فاکتورها و تغییرات اقتصادی، منجر بـه کاهش رشد بار به حدود ۱/۶ الی ۳ درصد در سال شدند. در همین زمان هزینه انتقال و توزیع انرژی الکتریکی نیـزبه طرز قابل توجهی افزایش یافت. لذا تولید مرکزی توسط نیروگاه های بزرگ، اغلب به دلیل کاهش رشد بـار، افزایش هزینه انتقال و توزیع،حاد شدن مسائل زیست محیطی و تغییرات تکنولوژیکی و قانون گذاری های مختلف غیر عملی شدند.

در دهه های اخیر، تجدید ساختار صنعت برق و همچنین خصوصی سازی این صنعت، مطرح و در برخی کشورها اعمال گشته اسـت. طی این مدت، به خاطر بالا بردن بازده بهره برداری و تشویق سرمایه گذاران، صنعت برق دستخوش تغییرات اساسی از لحاظ مدیریت و مالکیت گردیده است، بـه طوریکه برای ایجاد فضای رقابتی مناسب، بخش های مختلف آن از جمله تولید، انتقال و توزیع از هم مستقل گردیده اند. در محیط تجدید ساختار یافته صنعت برق، متقاعد نمودن بازیگران بـازار بـه سـرمایه گذاری در پروژه های چندین میلیارد دلاری تولید و انتقال توان آسان نیست.

 این تغییر و تحولات از یک طرف و همانطور که قبلا نیز اشاره شد، عواملی همچون آلودگی محیط زیست، مشکلات احداث خطوط انتقال جدید و پیشرفت فنـاوری در زمینه اقتصادی نمودن ساخت واحدهای تولیدی در مقیاس کوچک در مقایسه با واحدهای تولیدی بزرگ از طرف دیگر، باعث افزایش استفاده از واحدهای تولیدی کوچک تحت عنوان ” تولیدات پراکنده DG ” که به طور عمده بـه شبکه های توزیع متصل شده و نیازی به خطوط انتقال ندارند، گردیده است. 

اکثر تکنولوژی های تولیدات پراکنده DG در جنبه های متعدد مانند عملکرد، اندازه و قابلیت گسترش، انعطاف پذیر هستند. ضمن اینکه استفاده از تولیدات پراکنده DG باعث یک عکس العمل قابل انعطاف بـه مقداردهی قیمت برق می گردد.

فهرست مطالب و فصل اول پروژه را می توانید بصورت رایگان دانلود کنید.

همچنین بخوانید

دانلود پروژه کارشناسی برق / الکترونیک

پروژه جداسازی عروق در تصاویر شبکیه چشم

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

آرزو کوچکی پیرکوهی 230 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code