دانلود پاورپوینت برنامه ریزی آرمانی
no-img
هلپکده

دانلود پاورپوینت برنامه ریزی آرمانی


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PPT
دانلود پاورپوینت برنامه ریزی آرمانی
POWERPOINT
۱۳۹۶-۰۴-۲۱
3 مگابایت
26 اسلاید
۳,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف
۳,۰۰۰ تومان – خرید

دانلود پاورپوینت برنامه ریزی آرمانی


با خرید این محصول 300 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 300 تومان تخفیف می باشد.

دانلود پاورپوینت برنامه ریزی آرمانی

در فرمول بندی و حل مسائل برنامه ریزی خطی، فرآیند مدلسازی بر اهداف همچون بیشینه سازی سود یا کمیته سازی هزینه متمرکز می شود، اما بسیاری از موقعیت های تصمیم گیری در جهان واقعی، محدود کردن اهداف سازمان به یک هدف، کار عملی و مطلوبی به شمار نمی رود، زیرا اکثر سازمانها علاوه بر بیشینه سازی سود یا کمیته سازی هزینه، اهداف متعدد دیگری همچون تثبیت نیروی انسانی، بیشینه سازی سهم بازار، کنترل افزایش قیمت ها و … را مدنظر دارند.

برای فرمول بندی و حل مسائلی که مستلزم اهداف و آرمانهای متعدد هستند، روش معتبری جهت تکمیل تکنیک برنامه ریزی خطی به وجود آمده که برنامه ریزی آرمانی نامیده می شود.

برنامه ریزی آرمانی در عین داشتن انعطاف پذیری برنامه ریزی خطی، اهداف متضادی را شامل می شود و با توجه به اولویت های اهداف از نگاه تصمیم گیرندگان جواب بهینه را ارائه می نماید.

دانلود پاورپوینت برنامه ریزی آرمانی برنامه ریزی آرمانی دانلود پاورپوینت برنامه ریزی آرمانی

وجه تمایز این روش در آرمان هایی است که بر اساس ترتیب تقدم یا اهمیت آنها از نظر تصیم گیرندگان اولویت بندی شده و در یک ردیف ترتیبی با روش حل برنامه ریزی آرمانی به دست می آیند. بدیهی است که همواره امکان تحقق هر یک از اهداف تعیین شده وجود ندارد.

از اینرو در برنامه ریزی آرمانی، تصمیم گیرنده ملزم می گردد که به جای تحقق یک نتیجه بهینه برای یک آرمان، تلاش خود را به سطح رضایت بخشی از چند آرمان متمرکز سازد.

مدلسازی اهداف چندگانه در برنامه ریزی آرمانی شامل تابع هدف، محدودیت های خطی یا غیر خطی و نیز متغیرهای پیوسته و گسسته می شود. در این فصل تنها به مسائل برنامه ریزی خطی آرمانی با متغیرهای پیوسته می پردازیم.

گفتنی است این روش برنامه ریزی اولین بار در سال ۱۹۶۷ توسط «چارنس» و «کوپر» به منظور رفع حالت غیر ممکن ناشی از تضاد در اهداف در مسائل برنامه ریزی خطی مطرح گردید. این روش بعدها با ارائه نظریه برنامه ریزی آرمانی اولویت های ترتیبی توسط «لی» گسترش یافت.

نمونه ای از “پاورپوینت برنامه ریزی آرمانی” را می توانید رایگان دانلود کنید.

…ادامه در دانلود

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

کارشناس ارشد مهندسی معدن تخصص اصلی: طراحی معدن روباز با نرم افزارهای Datamine و NPV Scheduler

آرش 225 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code