هلپکده | مقاله اعتماد بنفس خود را افزایش دهید
no-img
هلپکده

مقاله اعتماد بنفس خود را افزایش دهید


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
مقاله اعتماد بنفس خود را افزایش دهید
PDF
۱۳۹۵-۰۷-۰۳
70 کیلوبایت
5 صفحه
۰ تومان
دریافت کد تخفیف

مقاله اعتماد بنفس خود را افزایش دهید


مقاله اعتماد بنفس خود را افزایش دهید

اعتماد بنفس خود را افزایش دهید

در طول دوران کاریم بـا افـرادی که در زنـدگـی روزمـره خـود سطح استرس بالایی داشتند، درمیانشان با یک خصیصه مشترک و بـسیـار عـمـومـی مـواجـه شـدم – اعتمـاد بـنفس پـایین.
همچنین دریافتم که اعتماد بنفس می تواند موجب پـدیـد آمـدن سطح بـالایی از اسـترس، بـیخوابی، اظطراب و بسیاری از علایم بیمار گونه گردد.

بدترین مورد این حالت در کسی که عزت نفس پایین دارد تجربه کردن احساسـاتی ازقبیـل بـیارزشی و بی لیاقـتـی و عدم تعلق میباشد که متاسفانه میتواند مـنـجر به افکـار خودکشی گردند.

سرکوب اعتماد بنفس

در تحقیقی که چندین سال گذشته در سراسر آمریکای شمالی، شـامل کانـادا و مکزیـک انجـامگرفت پژوهشگران دریافتند که نرخ خود کشی ارتباط بسیار زیادی با شـرایط فقـر و تنگدسـتی،ترک خانواده (اغلب در کودکان زیر ۱۶ سال) و طـرد شـدن تـوسـط اطـرافـیـان دارد.

در خصـوص عزت نفس پایین، کودکان آسیب پذیرتر از دیگر افراد می باشند. آنها مدام از جانبهمرده ها و هم سن و سالهای خود و تـوقـعات غیـر واقـعـی و نـامـعـقـول از جانب خـانواده ودوستانشان تحت فشار قرار دارند. این امر می تواند به مشکلات روانی عمده منجر گـردد کـه درآن کودکان احساس خواهند کرد که زندگیشان ارزشی ندارد.

اعتماد بنفس اعتماد بنفس مقاله اعتماد بنفس خود را افزایش دهید D8 A7 D8 B9 D8 AA D9 85 D8 A7 D8 AF D8 A8 D9 86 D9 81 D8 B3 D8 AE D9 88 D8 AF D8 B1 D8 A7 D8 A7 D9 81 D8 B2 D8 A7 DB 8C D8 B4 D8 AF D9 87 DB 8C D8 AF

بزرگسالان نیز از آن رنج میبرند

میخواهد باورتان شود یا نه، امروزه بزرگسالان نیز چنین علایمی را تجربه می کنـنـد. ما هموارهبا مسائلی چون پول، عشق،خانواده، کار و غیره درحال دست و پنجه نـرم کـردن مـی باشـیم. از آنجایی که اکثر جوامع مردسالار اهمیت زیـادی بـرای موفقیت مردان قائل می باشند، برای یکمرد تحمل فشارها سخت و دشوار می باشد.

همه آن مربـوط می گردد به تئوری: بـقـای بـرازنـدگـان . مـردان تـولید کننده و زنان مصـرفکننده می باشند. حتی با جنبش آزادی خواهانه زنان و فمینیسم، عـلت اصـلی از خود گذشـتگیمردان کماکان بطور حتم مرتبط با این حـقـیـقت می باشـد کـه زنـان از مــردان انتظـار دارنـددنیا را روی شانه هایشان بدوش بکشند.

احتمال دارد زنان با این گفته هم عقیده و موافق نبـاشـنـد ولـی آن واقـعیـت دارد. آخرین باریکه نامزد یا هــمسرتان و یا فرد دیگری که برای یک امر مهم حقیقتا به شما وابسته بـوده و آنکـار( مثـلا پرداخت قبض تلفن ماه پیش) را بشما واگذار کرده چه زمانی بوده است؟ این تقاضاها معمولا با پول در ارتـبـاط است . اگرچه اکثر اوقات برای این است که شما یک “مرد واقعـی” جلوه نمایید.

ادامه این مقاله را رایگان دانلود کنید…

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

مدیر سایت 14 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code