آموزش نرم افزار RASTER TO VECTOR
no-img
هلپکده

آموزش نرم افزار RASTER TO VECTOR


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
آموزش نرم افزار RASTER TO VECTOR
PDF
۱۳۹۶-۰۹-۱۷
5 مگابایت
39 صفحه
۵,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف
۵,۰۰۰ تومان – خرید

آموزش نرم افزار RASTER TO VECTOR


با خرید این محصول 500 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 500 تومان تخفیف می باشد.

آموزش نرم افزار RASTER TO VECTOR

آموزش نرم افزار R2V

برنامه R2V برای تبدیل خطوط و نقشه های رستری به وکتوری مورد استفاده قرار می گیرد. نرم افزار R2V یک نرم افزار ساده با حجم کم می باشد که به راحتی هم در ویندوز XP و هم در ویندوز ویستا قابل اجرا می باشد و قادر است خطـوط رسـتری موجـود در نقشه اسکن شده با فرمت tif را به عوارض خطی و یا پلی گون وکتوری تبدیل نماید که همانند کار اکستنشن Arc scan در Arc GIS می باشد ولی می تواند عمل دیجیت کردن در این برنامه با دقت بیشتری انجام بشود.

آموزش نرم افزار RASTER TO VECTOR آموزش نرم افزار raster to vector آموزش نرم افزار RASTER TO VECTOR images 2

در این آموزش سـعی مـی شـود آموزش کاربردی این برنامه به همراه تصاویری از روند اجرای کار و محیط برنامه برای راحتی فهم ارائه بشود. عمل دیجیت کردن روی نقشه اسکن شده می تواند با استفاده از نـرم افـزار R2V یـا Arc GIS انجـام بـشود. ذکـر ایـن نکتـه ضروری به نظر می رسد که برای کار با R2V باید نقشه با فرمت tif و به حالت سیاه و سفید باشد که این کار بـا اسـتفاده از خـود برنامه و سایر برنامه های موجود امکان پذیر است. نرم افزار R2V برای دیجیت کردن شامل ۲ نوع ابزار است:

  1. ابزار مربوط به ویرایش نقاط point editor که در سمت راست نوار ابزار قرار دارد و برای ثبـت نقـاط ارتفـاعی و ویـرایش ایـن عوارض استفاده می شود.
  2. ابزار مربوط به ویرایش خط line editor که در سمت چپ نوار ابزار قرار داشته به منظور ثبت و ویرایش خطوط تراز، آبراهه هـا، جاده و … بکار میرود.

طریقه دیجیت کردن نیز به دو روش اتوماتیک و نیمه اتوماتیک انجام می شود که هر کدام از روش ها آمـوزش داده خواهـد شـد امـا برای بالا بودن دقت نقشه ها و به تبع آن بالا بودن دقت نقشه های TIN و DEM بهتـر اسـت از روش نیمـه اتوماتیـک اسـتفاده بشود.

ادامه در دانلود…

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

کارشناس ارشد مهندسی معدن تخصص اصلی: طراحی معدن روباز با نرم افزارهای Datamine و NPV Scheduler

آرش 225 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code