آموزش نرم افزار EViews
no-img
هلپکده

آموزش نرم افزار EViews


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
آموزش نرم افزار EViews
PDF
۱۳۹۶-۰۹-۱۸
1 مگابایت
۵,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف
۵,۰۰۰ تومان – خرید

آموزش نرم افزار EViews


با خرید این محصول 500 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 500 تومان تخفیف می باشد.

آموزش نرم افزار EViews

حتماً می دانید که برای تخمین یک معادله یا محاسبه ضرایب اولین چیزی که نیاز داریم، اطلاعات است. بنابراین نرم افزار هم باید داده های مورد نیاز ما را برای تخمین معادلاتی که درنظر داریم، داشته باشد. توصیه من به شما این است که ابتدا مراحل وارد کردن داده ها را از روی دستور آموزش یکبار بخوانید، بعد نرم افزار خودتان را روی سیستم فعال کرده و خودتان شروع به واردکردن داده هایی که در نرم افزار Excel وارد شده است، کنید. برای وارد کردن داده ها ابتدا از روی داده ها برای راحتی پرینت بگیرید تا در وارد کردن آنها دچار مشکل نشوید.

آموزش نرم افزار EViews آموزش نرم افزار eviews آموزش نرم افزار EViews Capture 11

ابتدا صفحه اصلی نرم افزار را بگشایید. حالا از منوی File گزینه New و از میان گزینه های آن Workfile را باز کنید. با این کار پنجره ای را مشاهده خواهیدکرد که از شما دوره زمانی داده ها را میخواهد: سالانه، ۶ماهه، ۴ماهه، ماهانه، هفتگی، روزانه یا داده های بدون دوره زمانی یا مقطعی. برای اینکه بدانید که هر گزینه را چگونه استفاده می کنیم، به طور خلاصه برایتان توضیح داده می شود؛ اما خودتان هم می توانید با استفاده از Help نرم افزار یا با مطالعه کتاب، به طور دقیق هر مورد را مطالعه نمایید؛ به هر حال چون داده های ما سالانه است، اصولاً ما گزینه Annual را انتخاب می کنیم و در نتیجه در دو مربع زیر تاریخ سال شروع و پایان داده ها را وارد می کنیم.

اما اگر داده ها نیم سالانه یا ۶ ماهه باشد (دقیقاً مثل خود شما!) با انتخاب گزینه Semi Annual دیگر نمی توانید فقط در مربع های پایین سال ابتدا و انتها را وارد کنید و خلاص!! باید مشخص کنید که در هر کدام از سال های ابتدا و انتها منظور شما دقیقاً کدام نیمه اش است؟

ادامه در دانلود…

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

کارشناس ارشد مهندسی معدن تخصص اصلی: طراحی معدن روباز با نرم افزارهای Datamine و NPV Scheduler

آرش 225 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code