آموزش نرم افزار ERDAS
no-img
هلپکده

آموزش نرم افزار ERDAS


هلپکده
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

PDF
آموزش نرم افزار ERDAS
PDF
۱۳۹۶-۰۹-۱۸
1 مگابایت
۵,۰۰۰ تومان
دریافت کد تخفیف
۵,۰۰۰ تومان – خرید

آموزش نرم افزار ERDAS


با خرید این محصول 500 امتیاز کسب خواهید کرد! که معادل 500 تومان تخفیف می باشد.

آموزش نرم افزار ERDAS

این نرم افزار کاربردی ترین و ساده ترین نرم افزاریست که در سنجش از دور مورد استفاده قرار می گیرد. در این نرم افزار از پنجره Viewer برای نمایش تصاویر استفاده می شود (تصاویر رستری). این نرم افزار این قابلیت را دارد که یک تصویر را به صورت رستری درآورد.

پنجره Select Layer to Add باز می شود که در قسمت فایل تصویر را انتخاب و تنظیمات آنرا در قسمت Raster Oftior انجام می دهیم (فرمت استاندارد img ،ERDAS است). اگر تصویر دارای فرمت متفاوتی باشد باید فرمت در قسمت File of Type تعویض شود، با انتخاب عکس، در پایین پنجره نوع تصویر، تعداد سطرها و ستون ها و تعداد باندها مشخص می شود، هر پیکسل به تعداد باندها دارای مقدار است. آیکون Recent آخرین تصاویر باز شده را به شما نشان می دهد و آیکون go to آخرین مسیرهایی که شما از آنجا تصویر انتخاب کرده اید را به شما نشان می دهد. در قسمت Raster Option نوع نمایش تصویر (رنگی یا سیاه و سفید) تعیین می شود که در این بخش، True Color تصاویر را به صورت رنگی، Pseudo شبه رنگی، Gray سیاه و سفید و Relief برای نمایش برجستگی هاست. در قسمت Layer Sto Color به شما این امکان را می دهد که رنگ هر باند را مشخص کنید ، اگر قسمت Clear Display را تیک بزنید، در صورتی که تصویری را باز کرده اید و بخواهید تصویر دیگری را نیز باز کنید، نرم افزار به صورت اتوماتیک تصویر قبلی را حذف می کند در غیر این صورت دو تصویر را روی هم می اندازد.

آموزش نرم افزار ERDAS آموزش نرم افزار erdas آموزش نرم افزار ERDAS Capture 12

Fit to Frame: با انتخاب این حالت همزمان تمامی تصویر را می توانید روی پنجره Viewer ببینید، با انتخاب این حالت گزینه های Zoom و Set View Ext غیر فعال می شود. Data scaling برای تغییر هیستوگرام تصویر استفاده می شود. در صورتی که بخواهیم فقط یک قسمت تصویر را ببینیم با معرفی مقدار آن از گزینه set View Extent استفاده می شود، ULy و ULx مختصات بالا سمت راست و LRy و LRx مختصات پایین سمت چپ تکه ای از عکس است که می خواهیم ببینیم، واحد در File Coords براساس پیکسل و در Map Coords بر اساس هر سیستم تصویری است که انتخاب شده باشد.

ادامه در دانلود…

پسورد فايل فشرده : helpkadeh.ir

( پسورد را تايپ کنيد )درباره نویسنده

کارشناس ارشد مهندسی معدن تخصص اصلی: طراحی معدن روباز با نرم افزارهای Datamine و NPV Scheduler

آرش 225 نوشته در هلپکده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code